Anglijas Premjerlīga 2024/2025 – prognozes visām komandām
Aktīvi sākusies jaunā Anglijas Premjerlīgas sezona, kurā būs daudz interesantu notikumu, taču kāda ir situācija ar komandām? Kamēr Mančestras “City”, Londonas “Arsenal” un “Liverpool” lūkosies galvenās trofejas virzienā, mazliet citādāka situācija ir, ja pavērojam zemākā gala Premjerlīgas komandas. Apskatīsim visas 20 komandas, ko no katras varam sagaidīt un kas būtu sekmīga sezona komandai.
Mančestras “City”
Analīze: Mančestras “City” uzsāk 2024./2025. gada sezonu kā viena no galvenajām favorītēm cīņā par 5. titulu pēc kārtas, tomēr Huliana Alvaresa došanās prom un “City” vēlme netērēt naudu kā tas bijis iepriekš liek domāt, ka tuvākās konkurentes būs pavisam tuvu turnīra tabulā.
Laba sezona: Peps Gvardiola uzlicis latiņu tik augstu, ka labai sezonai jāsastāv no titula izcīnīšanas. Kad esi uzvarējis jau četras sezonas pēc kārtas, spiediens ir uz to, lai būtu arī piektais kauss, tāpēc uz neko citu komanda netēmē.
Slikta sezona: diemžēl jebkas cits ārpus titula būs izgāšanās Pepem un viņa komandai. Tie ir standarti, ko viņi paši sev ir uzlikuši. Ja sāc sezonu kā favorīte, tev ir jāuzvar – tas ir tik vienkārši. Anglijas Premjerlīgas 2024/2025 likmes apliecina “City” favorītes statusu.
“Arsenal”
Analīze: “Arsenal” pastiprinājusi sastāvu vasarā, piesaistot Rikardo Kalafiori, tomēr nepamet sajūta, ka komandai pietrūkst 20 vārtu uzbrucējs, lai varētu izbīdīt “Man City” no troņa. Mēs paredzam, ka Mikels Arteta & Co vēl patērēs naudu pirms aizvērsies transfēru logs.
Laba sezona: trofeja ir tas, uz ko “Arsenal” tiecās. Jau divas sezonas pēc kārtas komanda palikusi 2. vietā, un “Arsenal” fani ļoti grib titulu. Ja to izdosies izcīnīt, būs jāpārspēj viena no visu laiku labākajām komandām.
Slikta sezona: būtu skarbi apgalvot, ka 2. vieta būtu slikts rezultāts, tomēr nokrišana vēl zemāk jau būtu liela izgāšanās.
“Liverpool”
Analīze: grūti spriest par “Liverpool” izredzēm 2024./2025. gada sezonā. Komandu atstājis Jirgens Klops, bet vietā nācis Arne Slots, turklāt palicis viss iepriekšējās sezonas sastāvs. Lielākais mīnuss ir komandas vadības nekā nedarīšana transfēru tirgū.
Laba sezona: izcīnīt Anglijas Premjerlīgas titulu būtu absolūti labākais iznākums Liverpūlei, un tas nebūt nav nereāli, ņemot vērā, ka Mo Salāhs, Virdžils van Deiks un Alisons turpina spēlēt augstā līmenī, tiesa, ņemot vērā jauno menedžmentu, arī atrašanās pavisam tuvu “City” un “Arsenal” būtu labs sasniegums.
Slikta sezona: izkrišana ārpus labāko četrinieka un netikšana Čempionu līgā būtu ļoti slikti Liverpūlei, īpaši ņemot vērā nedarbošanos transfēru tirgū un potenciālo līderu zaudēšanu nākamo 12 mēnešu laikā.
“Tottenham”
Analīze: “Tottenham” bija viena no interesantākajām komandām 2023./2024. gada sezonā, tomēr vairākas ilgtermiņa traumas darīja savu un sezona nenoslēdzās tik pozitīvi kā cerēts. Pagājušajā sezonā uz galveno treneri netika izdarīts spiediens, tomēr šosezon no faniem jau varētu būt zināmas gaidas, jo vasarā iztērēti arī 100 miljoni sterliņu mārciņu.
Laba sezona: iekļūšana atpakaļ labāko četriniekā un izcīnīt Premjerlīgas vai Eiropas līgas kausu būtu lielsisks rezultāts “Spurs” komandai, turklāt pat viena no iepriekšējām lietām būtu zīme kā progress pareizajā virzienā.
Slikta sezona: vēl viens gads bez trofejas vai Čempionu līgas.
Mančestras “United”
Analīze: Mančestras “United” vasarā bijusi ļoti aktīva, savu sastāvu pastiprinot ar Leniju Joro, Matisu de Lihtu, Džošua Zirzkē un Nusairu Mezrāvi. Ievērojamie tēriņi spēlētāju tirgū palielinās arī spiedienu galvenajam trenerim Ērikam ten Hāgam, kurš Mančestrā cenšas izveidot savu bijušo “Ajax” komandu.
Laba sezona: atgriešanās labāko četriniekā un starpības samazināšana ar komandām, kas cīnās par titulu. “Man United” jāparāda sniegums, kas ļautu cerēt uz atgriešanos tur, kur kādreiz komanda atradās.
Slikta sezona: vēl viena sezona bez Čempionu līgas.
“Aston Villa”
Analīze: “Aston Villa” bijusi viena no aktīvākajām komandām vasaras transfēru periodā. Amadu Onanā, Ians Matsens, Kamerons Arčers, Džeidons Filonē, Samuels Ilings-Juniors, Luiss Dobins, Enzo Barenečea un Ross Bārklijs – Emerija vadītā komanda izveidojusi dziļu sastāvu, kas šosezon varētu būt spējīga cīnīties par četros turnīros.
Laba sezona: “Aston Villa” tēmē uz ilgtermiņa projektu. Ja viņi spēs noturēt vietu Eirokausos un parādīt labu sniegumu Čempionu līgā, viņi noteikti to novērtēs kā labu balvu par investīcijām.
Slikta sezona: liela uzsvara likšana uz Čempionu līgu, kā rezultātā izkristu no TOP6 Premjerlīgā.
Ņūkāslas “United”
Analīze: komanda centusies tikt galā ar savu grāmatvedību, tomēr veiktas arī investīcijas pirmajā komandā. Pēc tam, kad “Astona Villa” apsteidza viņus pagājušajā sezonā, Ņūkāsla noteikti gribēs progresēt šajā sezonā.
Laba sezona: atgriešanās TOP4 un vietas izcīnīšana Čempionu līgā, kas ļautu noturēt tādus spēlētājus kā Aleksandru Isaku.
Slikta sezona: vēl viena sezona atrašanās ārpus labāko sešinieka, un būs grūti saglabāt labākos futbolistus.
“Chelsea”
Analīze: neviens īsti nesaprot, ko “Chelsea” dara un kā viņi tiek cauri sveikā. Aizvadītajā vasarā iztērēti atkal vairāk nekā 150 miljoni mārciņu, ieskaitot jaunu līgumu ar Kolu Palmeru, sadarbībai ilgstot līdz 2033. gadam. Skaidrs ir viens – “Chelsea” vajag labus rezultātus ātri, lai šis projekts būtu noturīgs.
Laba sezona: atgriešanās labāko četriniekā un tikšana pie ļoti saldās Čempionu līgas naudas, kas palīdzētu tikt galā ar naudas problēmām. Anglijas Premjerlīgas 2024/2025 koeficienti raugās pozitīvi uz “Chelsea” iespējām būt Čempionu līgas zonā.
Slikta sezona: vēl viena sezona ārpus TOP6, un “financial fair play” sāks klauvēt pie durvīm.
“West Ham United”
Analīze: “West Ham” bijusi viena no labākajām starpsezonām, tomēr daudzi to nav piefiksējuši. Komanda piesaistījusi tādus spēlētājus kā Maksu Kilmanu, Niklasu Filkrugu un citus.
Laba sezona: pakāpšanās augstāk tabulā un iekļūšana kādā no Eiropas turnīriem būtu laba progresa zīme, un tas nebūt nav nereālistiski.
Slikta sezona: atrašanās turnīra tabulas vidusdaļā un neviena parakstītā futbolista iespēlēšanās komandā.
“Fulham”
Analīze: “Fulham” starpsezonā gan pazaudēja svarīgus spēlētājus, gan veikusi labas investīcijas. Žoao Palinja devās uz Minhenes “Bayenr”, bet Emils Smits-Rovs varētu aizlāpīt caurumu. Tosins Abarabiojo aizgāja par brīvu, bet Raiens Sesenons ir atpakaļ, un “Fulham” lenc Joahimu Andersenu.
Laba sezona: pakāpšanās augstāk tabulā un atrašanās pirmajā desmitniekā būtu patiesi iespaidīga sezona.
Slikta sezona: nespēja spēlēt bez Palinjas un nokrišana tabulā, pietuvojoties izslēgšanas zonai.
“Brentford”
Analīze: visi domāja, ka Ivans Tonijs šovasar atstās “Brentford”, tomēr komanda vismaz uzsāks sezonu ar savu lielāko zvaigzni. Fabio Karvalju pievienojās komandai, bet Igors Tjago varētu būt vēl viens papildinājums uzbrukumā pēc savainojuma sadziedēšanas.
Laba sezona: kāpšana augšā turnīra tabulā un tuvošanās TOP10, cerot, ka Tjago kļūs par Tonija ilgtermiņa aizvietotāju.
Slikta sezona: Tonijs atstāj “Brentford” janvārī, un komandai ir problēmas saglabāt vietu Premjerlīgā.
“Brighton”
Analīze: Paskals Gross šosezon ļoti pietrūks “Brighton” – to neviens neapšauba. Tajā pašā laikā komanda piesaistījusi vairākus futbolistus starpsezonā – Jankubu Mintehu, Matu Viferu, Bražanu Grudu un Ibrahimu Osmanu.
Laba sezona: Braitona atkal spējusi atrast jaunos talantus, un komanda atrodas aptuveni turnīra tabulas vidusdaļā.
Slikta sezona: lielās pārdošanas rezultātā “Brighton” krīt uz leju tabulā, finišējot starp 15. un 17. vietu.
“Crystal Palace”
Analīze: vasarā “Crystal Palace” pazaudēja Maiklu Olisu, kurš pievienojās “Bayern”, bet tas varētu nebūt vienīgais zaudējums, jo Marks Guehi varētu kļūt par Ņūkāslas īpašumu, Jaokims Andersens varētu pārcelties uz “Fulham”, kā arī tiek runāts par Ebereči Ezi pāreju.
Laba sezona: “Palace” notur Ezi uz vēl vienu sezonu, aizlāpa caurumus un turpina progresēt, sezonu noslēdzot labāko desmitniekā.
Slikta sezona: komanda pazaudē lielāko daļu no starta sastāva, nokrīt tabulā un nākamajā vasarā pazaudē Ezi.
“Wolves”
Analīze: Makss Kilmans un Pedro Neto ir būtiski zaudējumi komandai, kas mocījās jau pagājušajā sezonā, paliekot 14. vietā. Investīcijas pagaidām nav atmaksājušās.
Laba sezona: “Wolves” pēdējā brīdī atrod Neto aizstājēju un turnīra tabulā ieņem otrā desmitnieka augšējās pozīcijas, neliekot uztraukties par vietas saglabāšanu.
Slikta sezona: “Wolves” spēlē slikti bez Kilmana un Neto, turnīra tabulā nokrīt pāris pozīcijas zemāk, kas liek satraukties par vietas saglabāšanu.
“Bournemouth”
Analīze: nav ko daudz liekuļot – Dominika Solankes aiziešana būs smags trieciens komandai, ja arī par viņu “Tottenham” samaksāja 65 miljonus. “Bournemouth” ieguvusi Luisu Sinisteru, Enesu Unalu, Dīnu Huisenu un Hulianu Arojo, cerot, ka vismaz daļa no iegūtās summas būs iztērēta lietderīgi.
Laba sezona: “Bournemouth” atrod labu Solankes aizstājēju, kurš gūst vismaz 15 vārtus, palīdzot komandai izcīnīt 12. vietu.
Slikta sezona: komanda nespēj gūt vārtus un noslīd līdz 16. vietai.
“Everton”
Analīze: nav nekāds pārsteigums, ka “Everton” bijusi bailīga tērēt naudu aizvadītajā vasarā, un šīs bailes ieviesa punktu zaudēšana. Džeiks O’Braens, Ilmans Ndiajs un Tims Irogbunams – viņi pievienojušies par mazāk nekā 20 miljoniem, kamēr Amadou Onanā, Bens Godfrijs un Luiss Dobens tika pārdoti par krietni vairāk.
Laba sezona: ja komanda izvairīsies no sodiem un punktu zaudēšanas, nomierinās kuģi un saglabās vietu Premjerlīgā, tas būs labi “Everton” ilgtermiņa nākotnei.
Slikta sezona: komandai tiek atņemti punkti, un tā izkrīt no Premjerlīgas.
“Leicester City”
Analīze: lai gan savulaik komanda uzvarējusi Premjerlīgā, pagājušajā sezonā tā spēlēja “Championship”. Kīrnans Devsberijs-Hals komandai ļoti pietrūks, taču komanda piesaistījusi četrus spēlētājus un ieguvusi Bonanoti īrē no “Brighton”.
Laba sezona: vietas saglabāšana Premjerlīgā, apgāžot Angijas Premjerlīgas 2024/2025 prognozes.
Slikta sezona: nokrišana atpakaļ bez lielas cīņas.
“Nottingham Forest”
Analīze: Eliots Andersons ir komandas galvenais papildinājums vasarā, kamēr Nikola Milenkovičs arī ir ļoti gudrs papildinājums. “Nottingham Forest” ieguvusi vairāk nekā 70 miljonus mārciņu šajā vasarā, pārdodot spēlētājus, cerībā palikt pareizajā “financial fair play” pusē.
Laba sezona: izvairīties no punktu zaudēšanas un izkrišanas līgu zemāk.
Slikta sezona: atkal tiek zaudēti punkti un jādodas spēlēt uz “Championship”.
“Southampton”
Analīze: “Southampton” izdevies saglabāt pagājušās sezonas “Championship” komandu un pievienot tādus spēlētājus kā Teiloru Harvudu-Belsu un Flinu Daunsu. Gudrs bizness – netērēt pārāk daudz, taču vienlaicīgi padarīt komandu stiprāku.
Laba sezona: palikšana Premjerlīgā.
Slikta sezona: atrašanās turnīra tabulas beigās.
“Ipswich Town”
Analīze: Ipsviča varētu būt gatava cīnīties. Pagājušajā sezonā komanda izcīnīja 96 punktus “Championship”, un vasarā tā veikusi vairākus papildinājumus, piesaistot Omari Hačinsonu, Džeikobu Greivsu, Liamu Delapu, Benu Džonsonu un Arijanetu Muriču.
Laba sezona: palikšana Premjerlīgā.
Slikta sezona: nespēja pārcelt “Championship” sniegumu uz Premjerlīgu.