Cik tālu aizies Latvijas futbola izlases uzvaru sērija?

Foto: LETA

Fakts ir tāds, ka Latvijas futbola izlases panākumu sarakstā tagad ir piecas uzvaras pēc kārtas, bet septembra otrajā pusē gaidāmas UEFA Nāciju līgas spēles pret Moldovu un Andoru. Apetīte rodas ēdot, un principā ir tikai godīgi sagaidīt, ka uzvaru sērija sasniegs maģisko skaitli septiņi.Iepriekšējie panākumi

Latvijas futbola izlase gluži nav saucama par to komandu, kas aizrautos ar savu līdzjutēju lutināšanu ar lielām uzvarām, vismaz ne dažos iepriekšējos gados. Tādas patiešām iespaidīgas uzvaras pār laba līmeņa pretiniekiem oficiālos mačos nemaz nav bijušas, ja vien neskaita EČ kvalifikācijas noslēgumu, kad izdevās pieveikt absolūti nemotivēto Austriju. Bet, hei, uzvara ir un paliek uzvara.

Tieši to pašu jāsaka arī par šī gada mačiem, kuri pārsvarā aizvadīti Nāciju līgas zemākajā grupā. Tur pretinieki nav paši spēcīgākie. Patiesību sakot, pavisam pretēji, tur ir paši vājākie pretinieki, kādi vien Eiropā teorētiski atrodami. Pārbaudes mačs martā pret Azerbaidžānu, tam sekoja spēles savā laukumā pret Andoru un Lihtenšteinu, kamēr viesos vēlreiz pret Lihtenšteinu un nosacīti sīvāko konkurenti Moldovu.

Jā, tās visas ir spēles, kurās no Latvijas tika gaidītas uzvaras, taču tagad, kad patiešām tas ir izdarīts un iekrāta piecu uzvaru sērija, jāprotas arī futbola apskatniekiem un līdzjutējiem un jāatzīst, ka futbola izlase paveikusi tīri labu darbiņu. Turklāt neviens nesaka, ka tam tagad jāapraujas – Latvijas izlasei ir tīri labas iespējas savu uzvaru sēriju aizvilkt arī līdz septiņām vai pat astoņām.


Moldovas izlase – šoreiz spēle savā laukumā

Moldovas izlase Nāciju līgas D grupā ieradās kā C līgas pārspēļu zaudētāja, kas automātiski to nostādīja D līgas favorītes statusā, un tam ir vairāki atbalstošie argumenti. Moldovas izlases sastāvā ir sapulcināti vairāku pieklājīgu Eiropas līgu leģionāri, un tīri uz papīra skatoties Moldovas izlasei vajadzētu būt solīti priekšā Latvijai. Taču pieraksts Grieķijas, Horvātijas, Slovākijas vai pat Itālijas klubos vēl nenozīmē, ka Moldovas spēlētāji tur ieņem vadošās lomas.

Pirmajā spēlē pret Moldovu Daiņa Kazakeviča vadītā komanda uzvarēja ar 4:2. Tas bija ļoti interesants un skatāms mačs, par ko liecina jau pats rezultāts, proti, tika gūti seši vārti. Latvijas izlase iedzinējos nokļuva jau pašā sākumā, ielaižot pendeli, bet tad lieliski pārņēma vadību. Pa diviem Vladislava Gutkovska un diviem Jāņa Ikaunieka vārtiem (pretinieku vārtsarga neveiksmes lai paliek pašu moldāvu ziņā), un Latvija svinēja patīkamu uzvaru.

Moldovai tas nebija vienīgais klupiens Nāciju līgā – viesos neizdevās pieveikt Andoru (0:0), kas nozīmē, ka pret Latviju tai derēs tikai uzvara, turklāt arī ar to var izrādīties par maz. Latvijas izlasei, kas ir tuvu, lai nodrošinātu pakāpšanos uz C līgu, gan arī ar rēķināšanu nevajadzētu aizrauties, jo arī vēl pašai jāspēlē viesos pret Andoru.

Bukmeikeru futbola prognozes liecina, ka Latvija šoreiz būs visnotaļ izteikta favorīte pret Moldovu. Mūsu izlases uzvaras koeficients ir 1.65, kamēr pretinieku panākums novērtēts ar koeficientu 5.50. Interesanta likme pieejama uz to, ka arī šoreiz būs rezultatīvs mačs – iespēja, ka tiks gūti vismaz trīs vārti (abu komandu izpildījumā), ir novērtēta ar koeficientu 2.15, proti, nedaudz augstāku nekā vidējo. Fakts ir tāds, ka Latvija četrās jūnija spēlēs guva desmit vārtus, bet Moldova iesita sešus.Pret Andoru viesos vienmēr sarežģīti

Latvijas izlases kandidātu sarakstā jau kārtējo reizi iztiek bez lieliem pārsteigumiem. Mūsu spēlētāju resurss nav tik plašs, lai pusgada laikā uzrastos vairāki jaunie spēlētāji, par kuriem varētu runāt, kā gataviem ielauzties izlasē. Trenera Kazakeviča nosacīto konservatīvismu arī var labi saprast – jāspēlē labākajiem! Šoreiz gan izlasē nav “Riga” komandas vārtsarga Roberta Ozola, kurš pats atrada darvas bedri un pats arī tajā ievēlās, iepriekšējā Virslīgas spēlē Valmierā rupji nolamājot bumbu padevēju, par ko tika diskvalificēts Virslīgā, un tagad arī nav izlases sastāvā.

Jācer gan, ka izbraukuma mačā pret Andoru vārtsargs nebūs Latvijas izlases galvassāpju galvenais avots. Andoras izlase gan pratusi gūt vārtus divās iepriekšējās spēlēs, ieskaitot arī zaudējumā 1:2 pret Moldovu. Savā laukumā mums andoriešus izdevās pieveikt ar 3:0. Savukārt Andora savā laukumā Nāciju līgā šogad vēl ne reizi nav zaudējusi – jau pieminētais 0:0 pret Moldovu un uzvara 2:1 pār Lihtenšteinu.

Andora savā laukumā ir neparocīga pretiniece teju jebkurai izlasei. Mazāks laukums ar sliktāku zālāja kvalitāti, kas krietni mazina tehniskāko spēlētāju priekšrocības, turklāt savā laukumā Andorai nav nekādu mentālu šķēršļu izmantot dažnedažādākās viltības mača laika novilcināšanai vai pretinieku izprovocēšanai. Ar to gan visiem jārēķinās jau šobrīd, un arī Latvijas izlasei tas nedrīkstēs būt pārsteigums. Šeit arī vietā ir atgādināt, ka iepriekšējā reizē, kad Latvija viesojās Andorā, tā tika sagrauta ar 5:0, toreiz tajā mačā pieliekot punktu ilgākai melnajai joslai. Tagad galvenais parūpēties, lai netiek pārrauta ja ne zelta, tad patīkama sudraba josta jau nu gan.