Vimbldona 2024 – favorīti un prognozes

Foto: TT

No 1. līdz 14. jūlijam Vimbldonā risināsies sezonas ceturtais “Grand Slam” turnīrs. Divu nedēļu garumā tūkstošiem cilvēku apmeklēs tenisa prestižākās sacensības. Lai labāk sagatavotos tenisa maratonam, “Betsafe” piedāvā ieskatu Vimbldonas intrigās un prognozēs.

Jāatzīst, ka ir pietiekami daudz stāstu, kam pievērst uzmanību 2024. gada Vimbldonas turnīrā. Viens no galvenajiem jautājumiem ir par to, vai Karlosam Alkarasam izdosies atkārtot pagājušā gada lielisko sniegumu pret Novaku Džokoviču. Endijam Marejam šis varētu būt atvadu turnīrs, jo viņš netieši norādījis, ka sezonas beigās varētu paziņot par karjeras beigām. Divu nedēļu garumā Vimbldonas turnīram sekos līdzi arī tenisa totalizators!

Rafaelam Nadalam “French Open” noslēdzās 1. kārtā, un viņš neplāno piedalīties Vimbldonā, sakot, ka tā nebūtu laba ideja. Tā vietā viņš gatavosies Parīzes olimpiskajām spēlēm. Kā redzams, jautājumu un intrigu ir daudz jau pirms turnīra sākuma. Alkarasam izdosies vēlreiz uzvarēt vai arī pie apvāršņa parādīsies cita jauna zvaigzne, kas nocels spānim titulu?Atskats uz 2023. gada Vimbldonu

Pirms sākam runāt par šīgada turnīru atskatīsimies vēl uz 2023. gadu. Kā jau minējām, vīriešu turnīrā uzvaras laurus plūca Karloss Alkarass, kurš pārspēja Džokoviču. Viņš ir pirmais tenisists kopš 2002. gada ārpus Rodžera Federera, Rafela Nadala, Novaka Džokoviča un Endija Mareja, kurš izcīnījis galveno trofeju.

Sieviešu turnīrā tika sarūpēts pārsteigums, jo neizsētā spēlētāja Marketa Vondrousova finālā apspēlēja Onsu Žabēru ar 6:4, 6:4. Pēdējo gadu laikā sieviešu turnīru prognozēt ir bijis krietni sarežģītāk nekā vīriešu. Principā var teikt, ka aizvadītajos gados “Grand Slam” turnīros bijis praktiski identisks stāsts. Vīriešu konkurencē bijis jāizvēlas uzvarētājs starp Federeru, Džokoviču, Nadalu un Mareju, kamēr sievietēm pārsteigumus vairs nevar uzskatīt par pārsteigumiem.

Esam gatavi apskatīt mūsu favorītus ceļā uz Vimbldonas 2024 titulu. Izdari likmes uz Vimbldonu un izbaudi tenisa svētkus dubultā!


Vimbldonas vīriešu turnīrs – favorīti

Vimbldonas likmes un analīze norāda uz dažiem ierastiem un arī pārsteidzošiem vārdiem, kas varētu būt galvenie favorīti cīņā par titulu. Šajā sadaļā sāksim ar ierastajiem favorītiem, balstoties uz vairākiem faktoriem, piemēram, pašreizējā forma, iepriekšējie rezultāti Vimbldonā, un kā sporta totalizators redz spēlētāja izredzes.

Novaks Džokovičs

Serbijas zvaigzne ir tenisa totalizatora favorīts, un panākums dos Džokovičam jau astoto Vimbldonas titulu. Ja tas notiks, viņš panāks rekorda īpašnieku Rodžeru Federeru, kuru var uzskatīt par visu laiku labāko tenisistu, kurš spēlējis Vimbldonā.

Lai arī viņš 2023. gada finālā zaudēja un nespēja uzvarēt arī šīgada janvārī “Australian Open”, Džokovičs tāpat atrodas virsotnes augšgalā. Federers varētu būt arī vismīlētākais Vimbldonā, bet rezultātu ziņā Džokovičs ir neapstrīdams zāles karalis. Serbam ir ļoti liela pieredze Vimbldonā, kas spēlēs būtisku lomu. Vai zināji, ka Džokovičam ir vairāk uzvaru Vimbldonā nekā pārējam ranga TOP 10 kopā? Šis vien pārvērš Džokoviču par ļoti bīstamu pretinieku uz zālāja.

36 gadus vecajam tenisistam ir 86 uzvaras un desmit zaudējumi, turklāt uzvaru skaits pārsniedz atlikušā TOP 20 panākumu skaitu! Otrs uzvarām bagātākais spēlētājs ir Karens Kačanovs ar 11, taču neuzskatām viņu par titula pretendentu šogad.

Džokoviča spēles stils perfekti iederas uz zāles, jo ar lielu spēku viņš spēj atsist bumbiņas. Serbs visvairāk zināms ar savu lielisko koncentrēšanos un mentālo noturību, kā arī rokām, kas ļauj viņam brīžiem izpildīt ļoti trakus sitienus, parādot, ka pret viņu grūti spēlēt ir uz jebkura seguma, taču 36 gadu vecumā bažas raisa viņa fiziskā noturība un spēja spēlēt vienā līmenī visu maču.

Karloss Alkarass

Spānis Alkarass arī ir viens no favorītiem uz titulu, un viņš noteikti gribēs uzvarēt otro gadu pēc kārtas. 2023. gada fināla dienā viņš bija 20 gadus un septiņus mēnešus vecs. Alkarass nekļuva par visu laiku jaunāko Vimbldonas vīriešu turnīra uzvarētāju, bet viņš sarakstā ieņēma trešo pozīciju, taču viņš ir visu laiku jaunākais ranga līderis. Līdzīgi kā ar Džokoviču, Alkarass ļoti alkst vēlas pierādīt savu vērtību un apspēlēt tenisa labākos. Intervijā ar BBC viņam tika uzdots jautājums, vai viņš tiecas uz Džokoviča 24 titulu rekordu. “Jā, es to vēlos pārspēt. Esmu ambiciozs spēlētājs.”

Janniks Sinners

Sinners, kurš gada sākumā “Australian Open” izcīnīja pirmo karjeras titulu, nedrīkst netikt nepieminēts cīņā par titulu Vimbldonā. Pagājušajā gadā Sinners zaudēja Džokovičam Vimbldonas pusfinālā trīs setos, taču kopš tā laika pārspējis viņu trijās no četrām spēlēm. Lai arī Sinners nav spēlējis uz zāles kopš jūlija, mēs noteikti varam apgalvot, ka viņš ir uzlabojis savu sniegumu un arī pārliecība krietni augusi kopš pirmā “Grand Slam” titula izcīnīšanas.

Sinnera spēles stils noteikti viņam palīdzēs izcīnīt lielas uzvaras Vimbldonā. Viņš spēlē agresīvi no gala līnijas un efektīvi kustās, kas ir ļoti svarīgi uz zālāja. Tāpat Sinners trāpa lielāko daļu no visiem spēcīgajiem sitieniem ar labo roku.

Andrejs Rubļovs

Rubļovs varētu nebūt ierastais kandidāts uz titulu, taču mēs uzskatām, ka viņš ir spējīgs turpināt pagājušā gada performanci. 2023. gadā viņš Vimbldonā sasniedza ceturtdaļfinālu, un Rubļovs starp astoņiem labākajiem “Grand Slam” spēlētājiem kopumā bijis desmit reizes, kas liecina par viņa spējām un pieredzi augstākā līmeņa turnīros. Tāpat viņš spēlēja Halles turnīra finālā pagājušajā gadā, kam vajadzētu dot ekstra pārliecību uz zālāja.


Prognoze: Vimbldonas vīriešu turnīrā uzvarēs Novaks Džokovičs

Alkarasam varētu būt degsme uzvarēt, un Sinners sagaršojis lielās uzvaras, tomēr Džokovičs šobrīd atrodas misijā. Septiņkārtējais Vimbldonas uzvarētājs lūko pēc atriebības pēc 2023. gada fināla zaudējuma Alkarasam, un viņš joprojām ir labākais uz zāles. Mēs uzskatām, ka viņš ir galvenais spēlētājs Vimbldonas 2024 turnīrā.Sieviešu turnīra favorītes

Laiks pievērsties dāmu turnīram, kas, mūsuprāt, ir krietni atvērtāks nekā kungu. Mūsu galveno kandidāšu lokā atrodas gan divkārtējā “Grand Slam” uzvarētāja Arina Sabaļenka, gan pašreizējā ranga līdere Iga Švjonteka, gan 2022. gada čempione Jeļena Riakina, gan Naomi Osaka. Vimbldonas 2023. gada uzvarētāja Marketa Vondrousova nav sarakstā, un mēs uzskatām, ka viņai būs grūti atkārtot pirms gada iespēto. Aplūko Vimbldonas koeficientus šeit!

Arina Sabaļenka

Tuvojoties kārtējam Vimbldonas turnīram, Sabaļenka tiek uzskatīta par vienu no galvenajām favorītēm. Vimbldonas koeficientos viņa atrodas saraksta augšgalā ar vislabākajām izredzēm uzvarēt. Lai gan viņa zaudēja pagājušajā gada pusfinālā, Sabaļenka parādīja cilvēcību un pieņēma zaudējumu mierīgi, padarot sevi par augstākā līmeņa spēlētāju. Lai gan Vimbldonā neizdevās sasniegt finālu, viņas panākumi “Australian Open” apliecināja varējumu uz cietajiem segumiem. Jā, zālājs ir citādāks, tomēr viņas otrais “Australian Open” tituls pārādīja spēju koncentrēties un spēlēt augstākajā līmenī.

Iga Švjonteka

Iga ir vēl viena favorīte cīņā par 2024. gada Vimbldonas titulu. Viņa atstāj savu nospiedumu tenisa sabiedrībā un uz māla kortiem, par ko liecina nu jau četri “French Open” tituli. Tuvojoties Vimbldonai, ir viegli pateikt, ka viņa ir viena no gatavākajām spēlētājām. Polietes iespējas uzvarēt atkarīgas no dažiem faktoriem, piemēram, cik ātri viņa spēs pierasts pie zālāja, kāds būs turnīra zars, viņas veselības un sagatavotības līmenis.

Švjonteka lieliski spēlē pie tīkla, viņai piemīt fantastiskas kustēšanās spējas un korta redzamība, lieliska serve un spēcīgas bumbiņas atsišanas prasmes. Tik ātrā segumā kā zālājs ir ļoti svarīgi būt labam spēlētājam pie tīkla un spēt kustēties pa laukumu. Švjonteka ir laba abās iepriekšminētajās komponentēs, un viņa viegli var padarīt savu pretinieku dzīvi ļoti sarežģītu.

Jeļena Ribakina

Jeļena Ribakina ir vēl viena spēlētāja, kas šogad varētu dominēt Vimbldonas kortos. Uz 2023. gada Vimbldonas turnīru viņa ieradās kā čempione un ar lielām ekspektācijām. Viņa sāka labi un aizcīnījās līdz ceturtdaļfinālam, kurā spēlēja pret 2022. gada finālisti Onsu Žabēru. Šoreiz Žabēra bija pārāka, pārspējot Ribakinu trīs setos, revanšējoties par zaudējumu gadu iepriekš finālā.

Ņemot vērā Ribakinas iespēto pēdējos divos Vimbldonas turnīros, varam droši apgalvot, ka viņas arsenālā ir pietiekami daudz prasmju uz zālāja un arī pārliecības, lai spēlētu pret citām elites sportistēm. 2024. gada sezonas pirmā puse Ribakinai bijusi laba, jo viņa uzvarējusi trijos WTA 500 turnīros, parādot noturību un labo fizisko stāvokli.

Prasmju ziņā Ribakinai ir agresīvs spēles stils ar labiem sitieniem, kas labi iederas uz zāles. Daži komentētāji pat apgalvo, ka Ribakina šobrīd varētu būt labākā spēlētāja uz zāles, padarot viņu par vienu no favorītēm uz titulu. Nevaram gan aizmirst par lielo pretestību no Arinas Sabaļenkas un Igas Švjontekas puses.

Naomi Osaka

Naomi Osaka tika pārsteigta 2023. gada Vimbldonas 1. kārtā, tomēr viņa joprojām ir dominējoša spēlētāja, kura var tālu aizspēlēties. Vairāki statistikas rādītāji liek uzskatīt Osaku par vienu no galvenajām kandidātēm uz titulu, piemēram, viņa nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu, sākot ar ceturtdaļfināliem. Sasniedzot 4. kārtu, viņa kļūst par lielisku spēlētāju. Ja izdosies tālu aizspēlēties Vimbldonā, pastāv liela iespēja, ka viņa sasniegs finālu un demonstrēs labāko sniegumu.

Ja runājam par lielajiem turnīriem, vairāk nekā puse no visiem Osakas tituliem tikuši izcīnīti tieši “Grand Slam” ietvaros. Osaka tūrē uzvarējusi septiņas reizes, un četri tituli bijuši “Grand Slam” turnīros. Viens ir skaidrs – Osaka kļūst par citādāku spēlētāju, kad norisinās “Grand Slam”. Viņai savulaik bija dažas personīgās problēmas, tomēr tas viss atstāts pagātnē, jo viņa turpina kļūt labāka ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā.

Osakas galvenais ierocis šīgada Vimbldonā ir viņas spēles stils. Japāniete izceļas ar spēcīgu servi, kas ir ļoti svarīgi zālāja turnīros. Atsaucoties uz statistiku, Osakas serve var sasniegt pat 200 km/h atzīmi, un tā ir liela priekšrocība. Lai arī viņa labākos rezultātus sasniegusi uz cietajiem segumiem, mēs uzskatām, ka viņas prasmes veiksmīgi pārnesīsies arī uz zāles. Osakas noturība un mentālās spēles līdzinās viņas elkam Serēnai Viljamsai, tāpēc grūti izdarīt likmes pret Osaku uz “Grand Slam” skatuves.


Prognoze: Vimbldonas sieviešu turnīrā uzvarēs Arina Sabaļenka

Sabaļenka pirms gada nespēja sasniegt Vimbldonas finālu, taču tā jau ir pagātne. Šogad esam redzējuši citādāku Sabaļenku, kura ir spējīga aizspēlēties tālu un kurai ir labākās izredzes uz titulu. 2024. gadu viņa iesāka ar uzvaru “Australian Open”, kas bija 2. karjeras “Grand Slam” tituls.

Sportiste pati sevi neuzskata par favorīti pirms gaidāmā turnīra, viņa sevi labāk uzskata par nefavorīti (underdog). Šāda domāšana var palīdzēt vēl vairāk pievērsties savu prasmju slīpēšanai un mentālajai noturībai, dodot sev priekšrocību pret Švjonteku un Ribakinu.


Pēdējās domas

Vimbldonā notiekošais tenisa turnīrs ir pasaulē mīlētākais un prestižākais, tāpēc varam būt droši, ka visi labākie ieradīsies. Lielākā daļa elites līmeņa tenisistu plāno spēlēt Vimbldonā, bet viens izņēmums būs Rafaela Nadala izskatā, kurš vairāk koncentrēsies Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Kopā ar ierastajām intrigām var pievērst uzmanību arī citiem svarīgiem jautājumiem. Vai atkal neizsētā tenisiste izcīnīs titulu? Vai kāds kļūs par visu laiku jaunāko uzvarētāju? Galu galā – vai Endijam Marejam šī būs pēdējā Vimbldona? Daudziem šis turnīrs paliks atmiņā, ja Marejam šis būs pēdējais uznāciens.